Triona TNE sentral i Sokigos nylanserte plattform Gaida
Partnerskapet mellom Triona og Sokigo utvides ytterligere med Sokigos lansering av produktporteføljen Gaida! Gaida er et samarbeidssystem for kommunene for samfunnsstøttende informasjon – med mål om å gi svenske kommuner optimal støtte i sin myndighetsutøvelse.
I de Gaida-produktene som håndterer vegnett og vegnettrelatert informasjon vil Trionas kraftige TNE-plattform være en integrert og sentral del, noe som understreker TNEs fortsatte nøkkelrolle og det sterke samarbeidet mellom selskapene.
Sokigo har de senere årene vært Trionas partner på kommunemarkedet i Sverige. TNE Editor er løsningen Sokigo har valgt å tilby kommuner for å gjennomføre effektiv vegnettredigering og leveranser til NVDB (Nasjonal VegDataBank). Sokigo har også integrert sin LTF-applikasjon med Trionas TNE-plattform for å lage en løsning der kommuner kan administrere og knytte lokale trafikkforskrifter til vegnettet. Med den nylig lanserte Gaida-plattformen utvider Sokigo bruken av TNE.
I Gaida er TNE Editor Sokigos tilbudte verktøy for redigering av NVDB-data. I tillegg vil TNE danne grunnlag for fremtidige løsninger innenfor Gaida-porteføljen som håndterer vegnettrelaterte data og for informasjonsutveksling med NVDB. Ved at flere produkter som håndterer vegnettrelatert informasjon innenfor Sokigo sitt tilbud er basert på TNE, sikres enhetlig og effektiv datahåndtering for kommunene.
"Vi er glade for at Sokigo fortsetter å satse på TNE som en kjernekomponent i sin nye plattform Gaida," sier Ted Lundström, Country Manager Sverige i Triona. «Det understreker styrken til TNE og vårt gode samarbeid, som til syvende og sist gir kommunene tilgang til kraftige og kvalitetssikrede verktøy for å administrere vegnettet og tilhørende data».